Підсумок

Закони Ньютона наочні і прості.
Перший закон дає можливість обирати найзручніші системи відліку, в яких будуть справедливі другий і третій закони. Міркуємо просто: треба скомпенсувати зовнішні впливи на деяке тіло і розглянути його рух у вибраній системі відліку. Якщо воно перебуватеме в спокої або рухатиметься рівномірно і прямолінійно,- система відліку інерціальна; якщо ж тіло рухається з прискоренням, - система відліку неінерціальна і для опису руху безпосередньо за допомогою другого закону Ньютона не підходить.
Другий закон Ньютона пов'язує прикладену  до тіла силу з виникаючим прискоренням: F = ma. Він дає можливість розв'язати основну задачу механіки - визначити положення і швидкість тіла в будь-який момент часу за відомими силами і початковими умовами. Сила при цьому виступає як фізична величина, яка характерезує взаємодію тіл. За допомогою другого закону можна розв'язати будь-яку механічну задачу.
Третій закон Ньютона сформулював певну спільну для всіх взаємодій властивість: дії завжди є рівна і протилежна протидія.
Всі три закони є рівноправно важливі. Всі вони необхідні для опису будь-якого механічного руху.

1 коментар: